צביעת פרופילי אלומיניום

צביעת האלומיניום בציפוי כלשהו, בין אם מדובר בציפוי אילגון, ציפוי באמצעות צבע אבקתי או צבע נוזלי, גם מקנה לפרופיל האלומיניום גימור דקורטיבי וגם מקנה לו הגנה מפני מזג אוויר קיצוני, עמידות מפני שריטות וכן עמידות מפני קורוזיה.

קיימים מספר סוגים של ציפוי פרופילי אלומיניום כאשר הנפוצים ביותר הינם:

אילגון, Anodize – הינה טכניקה המשמשת לשינוי פני השטח של המתכת. בעזרת תהליך זה ניתן להקנות למתכת עמידות גבוהה יותר כנגד קורוזיה, לשנות את טופוגרפית פני השטח ולשנות את המבנה הגבישי של החומר קרוב לפני השטח. התהליך קיבל את שמו אנודייז מהסיבה שהחלק שעובר את הטיפול מתפקד כאנודה של מעגל חשמלי בתהליך האילגון שהינו תהליך אלקטרוליטי.

תהליך האילגון נפוץ בעיקר בתעשיית האלומיניום ונועד להגן על האלומיניום מקורוזיה, מפגיעה, וכן לאפשר צביעה של האלומיניום במגוון רחב של גוונים.

צילום: עמרי אמסלם

צביעה באבקה – קימות מספר שיטות של צביעת פרופילי אלומיניום על ידי שימוש באבקה והכנסת האלומיניום לתנור אשר מספקות גימור ייחודי במגוון רחב של צבעים על בסיס קטלוג הצבעים הבינלאומי הידוע בשם RAL.

בתהליך צביעת האלומיניום על בסיס אבקה עובר פרופיל האלומיניום ניקוי וטבילה באמבטיות כימיות, דבר אשר יוצר הגנה פסיבית על הפרופיל וכן גורם לאדהזיה טובה (הדבקות של האבקה לפרופיל).

הצבעים הנפוצים ביותר בתחום הצביעה באמצעות אבקה הינם:

צבעי IRON – צבעים בעלי טקסטורה חולית אשר מתקבלים בתהליך צביעה ייחודי. קיימים כ- 60 גוונים בסדרה זו כאשר חלק מהגוונים משולבים באפקט מתכתי.

צבעים מתכתיים – צבעים אשר מקנים לפרופיל האלומיניום ברק ואפקט מתכתי, בסדרה זו קיימים כ- 6 גוונים נפוצים מתוך קטלוג הצבעים הבינלאומי RAL.

צבעי סופר דור- סדרת צבעי הסופר-דור מצטיינת בעמידות גבוהה במיוחד. הרכבו הכימי המשופר של הצבע, הוא שמקנה לו רמת עמידות משופרת. הצבע המתקבל הוא בגוון מט משי, מבריק, או כל רמת גימור אחרת. הסדרה מסופקת במגוון גוונים מתוך קטלוג הצבעים הבינלאומי של RAL.

צבעי פולי קריסטל – סדרת צבעי פולי קריסטל מאופיינים בפני שטח חלקים במיוחד בברק משי. בעלי עמידות גבוהה מפני שריטות ושחיקה, דבר המקנה יתרון בעיבוד המוצרים הצבועים, וכן בעמידות גבוהה מפני קרני אור השמש (UV). הסדרה מסופקת במגוון גוונים מתוך קטלוג הצבעים הבינלאומי של RAL.

צביעה נוזלית PVDF – בתהליך צביעת האלומיניום על בסיס נוזל מרוססות על גבי פרופיל האלומיניום מספר שכבות של צבע נוזלי ולאחר מכן נכנס פרופיל האלומיניום לתנור דבר אשר מספק את הגימור האיכותי והמתקדם ביותר לפרופיל האלומיניום, וזאת במגוון רחב של צבעים על בסיס קטלוג הצבעים הבינלאומי RAL.

 

 

 

 

 

אולי יעניין אתכם גם..

מפתחים שקופים: כך תצרו מקסימום מרחב בבית שלכם

כל  מי שבונה בית פרטי או משפץ דירה, חושב על נראות המפתחים, הדלתות, החלונות היציאות לגינה, לגג או למרפסת. ניתן…

נוף בפרופיל גבוה

בידוד מקסימלי מפני חום וקור, מנגנוני פתיחה וביטחון חדשניים ופרזול המבטיח תנועה חלקה לאורך שנים. חלום החלון האולטימטיבי מתגשם עם…

גומיות EPDM – הגומיות המומלצות לאיטום חלונות

לגומיות המודבקות במסגרת החלון בין הפרופיל לזיגוג יש חשיבות מכרעת באיטום החלונות, מניעת חדירה של מים, אוויר ואבק. לרוב משתמשים…

logo
I would like to display a loading bar before the entire page is loaded.
דילוג לתוכן