חלום של חלון: חלונות שעונים על כל החלומות העיצוביים

החלונות הפכו כבר מזמן לאלמנט מרכזי בעיצוב הבית והמגמה של פרופילים צרים שמאפשרים להכניס כמה שיותר נוף הביתה מאתגרת את ספקי מערכות החלונות לפתח עוד ועוד פתרונות שעונים על הצורך הזה. חברת אלוג'י רושמת פיתוחים ופתרונות מעוצבים בתחום מערכות האלומיניום מזה חמישה עשורים ונמצאת בתנופת צמיחה מרשימה

מתוך הכתבה שהתפרסמה במגזין בניין ודיור >>

 

נוף, זה נוף, כפרי או עירוני

את החלונות הגדולים ואת הוויטרינות שעולות מהרצפה עד לתקרה, מוצאים היום הן בבתים פרטיים צמודי קרקע והן בדירות עירוניות בבניינים משותפים ובמגדלי מגורים. הסיבה לכך ברורה, הכנסת אור ונוף דרך וויטרינות וחלונות, משדרגים את עיצוב הפנים, משפרים את מצב הרוח ויוצרים תחושה של מרחבים גדולים ומרווחים. למיקסום החיבור בין החוץ לפנים, אם זה לכיוון נוף כפרי או אל מול נוף עירוני -אורבני, מצד אחד נדרש מפתח גדול ושקוף שיאפשר לנוף להיכנס פנימה, ומצד שני, נדרשת הגנה מפני תופעות אקלימיות של חום, קור ורוחות.

שקיפות מקסימלית במינימום מסגור

"טבעי הדבר, שהרצון לראות את כל מרחבי הנוף ללא הפרעה של מסגרות מסיביות שפוגמות במראהו המושלם, הוביל לדרישה גוברת של מערכות אלומיניום המתאימות למפתחים גדולים ובעלות פרופילים צרים" מסבירה יעל סויסה, מנהלת השיווק של חברת אלוג'י ומוסיפה: "החלונות והויטרינות במעטפת הבית או הדירה, משפיעים על החלטותיהם של אדריכלים ומעצבים בעיצוב הפנים לדוגמה: בחירת חומרי הגמר, תותאם הן לנוף והן לסגנון של עיצוב הפנים כאשר מה שמחבר ביניהם הוא גוון הפרופיל של החלונות".

גם לפתחים בינוניים וקטנים יותר מגיע המתאים ביותר

לא רק מפתחים גדולים זוכים כיום לפרופיל מינימליסטי אלא גם מפתחים בינוניים וקטנים. לצורך כך מציעה חברת אלוג'י את סדרת SKINNY, סדרה מורחבת הכוללת גם מערכת הזזה, גם דלת ציר וגם חלונות ציר ודרייקיפ. כל הסדרה מאופיינת בפרופיל צר וברמת איטום גבוהה באמצעות אטם מרכזי. יתרון מרכזי שלה בנוסף לכל אלה הוא היכולת שלה להתאים לסגנונות עיצוב שונים – מודרני, תעשייתי או כפרי באמצעות פסי אלומיניום שמדביקים על הזכוכית לצורך קבלת חלוקות.

הרוח והרעש נשארים בחוץ

בהתאמה למגמת הוויטרינות והחלונות הגדולים שדרכם חודר אור ונוף, חייבים לתת את הדעת גם למעבר מיטבי של אוויר ועם זאת הצורך באיטום ברמה גבוהה מפני כניסת רעשים ורוחות עזות מדי. לצורך כך פותחה בחברת אלוג'י מערכת HORIZON S, מערכת הזזה מסוג הרם-הזז שמספקת פתרון אולטימטיבי לפתיחה קלה של ויטרינות ענקיות במשקלים גבוהים. זוהי מערכת בעלת מנגנון ייחודי, שלמעשה מרים את כנף החלון מהמסילה בעת סיבוב הידית. כך מתאפשרת הנעה קלה של הכנף למרות משקלה הכבד. היות והמערכת מאפשרת איטום ברמה גבוהה, היא מבוקשת מאוד באזורים עם תנאי מזג אוויר מאתגרים, כמו רוחות חזקות, קירבה לים או אזורים גבוהים. במסילות שולבו פסי נירוסטה המונעים שחיקה של המסילות ורמת העמידות שלהן גבוהה לאורך שנים רבות.

שליטה בכמות האור

פתרון נוסף ובלעדי שמציעה חברת אלוג'י הוא מערכת  BREEZE,  מערכת הצללה ייחודית המורכבת מרפפות הנעות על גבי מסילה חיצונית. הרפפות יכולות להגיע בגווני עץ לאוהבי מראה העץ ותריסי עץ של פעם, יחד עם כל היתרונות שיש לאלומיניום להציע. לחילופין ניתן לבחור בכל גוון אחר ממניפת הראל הבינלאומית או ממניפת הצבעים המיוחדים של אלוג'י שפותחה בשילוב עם חברת Akzonobel, חברת אבקות הצבע האיכותיות ביותר בעולם. מעבר ליעילות ההצללה, המערכת מהווה מעין חיפוי חיצוני שמשתלב במראה דופן המעטפת או לחילופין, במידת הצורך מסתיר את הקיר, מה שמועיל מאוד בשיפוץ בתים ישנים או בפרויקטים של שימור.

מבחינה עיצובית ובהתאם לכיוון השמש, ניתן לבחור בין שלבים אנכיים או אופקיים. מערכת ההצללה המתקדמת, מעבר לתפקידה בוויסות כמות האור החודרת פנימה, משדרגת את מראה חזיתות הבית/בניין  ומעניקה לו מראה ייחודי, עכשווי ויוקרתי.

מעטפת שלמה של מערכות אלומיניום

המותג אלוג'י שייך לקבוצת גולד, המספקת מעטפת שלמה של מוצרים למערכות אלומיניום ובהם זכוכיות באמצעות המותג פניציה ופרזול משלים. הקבוצה פועלת מזה 52 שנים ושותפה למאות אלפי יחידות דיור במגדלי מגורים ובתים פרטיים. בנוסף לסדרות החלונות והויטרינות מציע המותג גם קירות מסך לפרויקטים מסחריים, ציבוריים ומגדלי משרדים.

לאחרונה פתחה חברת אלוג'י אולם תצוגה בחיפה, שהתווסף לאולם התצוגה הקיים במרלו"ג הקבוצה בברקן, והיא לקראת סיום עבודות פיתוח של אולם תצוגה נוסף בהרצליה פיתוח שעתיד להיפתח בחודש אוקטובר הקרוב.

ניתן להגיע לאולמות התצוגה בתיאום מראש עם יעל סויסה, מנהלת שיווק וקשרי אדריכלים yael@alumgold.co.il

אולי יעניין אתכם גם..

נוף בפרופיל גבוה

בידוד מקסימלי מפני חום וקור, מנגנוני פתיחה וביטחון חדשניים ופרזול המבטיח תנועה חלקה לאורך שנים. חלום החלון האולטימטיבי מתגשם עם…

גומיות EPDM – הגומיות המומלצות לאיטום חלונות

לגומיות המודבקות במסגרת החלון בין הפרופיל לזיגוג יש חשיבות מכרעת באיטום החלונות, מניעת חדירה של מים, אוויר ואבק. לרוב משתמשים…

נעילה רב נקודתית לחלונות ציר/הזזה ודלתות הזזה – גם איטום, גם בידוד וגם ביטחון

נעילה רב נקודתית זהו נושא חשוב שלא מדובר מספיק ולכן לא ידוע בקרב אדריכלים ולקוחות. אנחנו פה כדי להאיר לכם…

logo
I would like to display a loading bar before the entire page is loaded.
דילוג לתוכן